Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość to wyzwanie i niezwykła przygoda. To chodzenie drogami, którymi nikt wcześniej nie chadzał, a czasem drogami, o których niewielu myślało, że w ogóle istnieją. To działalność, która nagradza emocjonalnie i finansowo tych, którzy podejmą taką podróż, i potrafią tą droga podążać w twórczym uniesieniu samorealizacji i tworzenia lepszego jutrzejszego świata.

Przedsiębiorczość wiąże sie z analizą własnej osobowości, określeniem swoich mocnych i słabych stron i podjęciem decyzji, czy uwzględniając wszelkie trudy bycia przedsiębiorcą i płynące z tego korzyści naprawdę chcemy wybrać tę drogę.

Jeżeli tak właśnie jest, trzeba zastanowić się, jakie cechy charakteru i nabyte umiejętności wpierają naszą decyzję, czego nam brakuje i czy możemy to uzupełnić, a także jakie braki uzupełnimy przez zaproszenie do współpracy osób, które wypełnią naszą własną lukę.

Dla rozpoczęcia przedsięwzięcia niezbędna jest analiza otoczenia i znalezienie takiej luki na rynku, której wypełnienie spowoduje zadowolenie i radość klientów. I to do takiego stopnia, że skłonni oni będą za to zapłacić, co pozwoli firmie generować przychody, zyski i w dłuższej perspektywie rozwijać się.

Możliwości rynkowych może być wiele. Należy więc wybrać taką, aby włożona praca, pot i łzy, zainwestowane pieniądze i poniesione osobiste i rodzinne koszty (finansowe i emocjonalne) zwróciły się z nawiązką. I aby ciężka praca przedsiębiorcy, pełna ryzyka i codziennych trosk, pozwoliła nam i naszym bliskim żyć tak, jak nie będą mogli żyć ci, którzy tego ryzyka w swoim życiu nie podjęli.

Jest też wiele innych aspektów, związanych z przedsiębiorczością, które są niezwykle ważne zanim zapadnie decyzja o założeniu własnej firmy. O nich także mówimy, uwzględniając możliwości i zagrożenia.

W procesie edukacji uczymy osoby zainteresowane w sposób praktyczny, na przykładach, analizując konkretne przypadki, tworząc bazę do podjęcia racjonalnej decyzji o byciu przedsiębiorcą. Dokładamy wszelkich starań, aby pozytywna decyzja okazała się dla podejmujących wezwanie decyzją słuszną, niezwykłą przygodą, pełną niepowtarzalnych wrażeń i nagród, którymi darzy przedsiębiorców rynek i klienci.

 

Nasze kursy:
Przedsiębiorczość. Przedsiębiorca. Przedsiębiorstwo. - Seria 10 zajęć po 4 godz. każde. 
 
Dlaczego warto uczyć się przedsiębiorczości?
 
I Ty możesz zostać Stevem Jobsem!
 
Przedsiębiorczość - niezwykła przygoda.
 

Poproś o szczegóły.

Kontakt


Centrum Edisona Sp. z o.o.
ul. Noakowskiego 12 lok. 7
00-666 Warszawa

(22) 825 84 06

602 237 923

info@centrumedisona.pl

formularz kontaktu